بابک ناصری خدمات رایانه

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
صفحه اصلی ترفندها و روشها سیستم عامل و نرم افزار بازیابی اطلاعات فلش (ویروس Autorun)

بازیابی اطلاعات فلش (ویروس Autorun)

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
میانگین امتیار کاربران: / 9
ضعیفعالی 

منبع: وبگاه آفتابگردان

اگر اطلاعات فلش شما پاک شده است و فکر می کنید دلیل آن وجود ویروس بوده، متن زیر ممکن است به کار شما بیاید.


حتماً برای شما هم پیش آمده که فلش خود را به رایانه متصل کنید و ببینید که همه فایلهای آن پاک شده است. اگر تنظیم نمایشگر فایل شما به گونه ای باشد که فایلهای مخفی (Hidden)  را هم نمایش دهد ممکن است فایلی به نام Auto run در آن ببینید. گاهی اوقات یکی از دلایل پاک شدن اطلاعات فلش، وجود ویروسی به همین نام است.

  • ابتدا فایل ضد ویروس را دانلود کنید و پس از آنزیپ کردن، آن را اجرا کنید. (این فایل در منوی دانلود و بخش متفرقه ویروس یابها قابل دسترسی است)
  • سپس فلش خود را به پورت USB متصل کنید تا ویروس آن پاک شود.
  • حال (در منوی START ) دستور CMD را در قسمت  RUN یا search programs or files وارد کنید (در تمام نسخه های ویندوز در بخش accessories و با اجرای برنامه command prompt نیز قابل دسترسی خواهد بود)
  • در پنجره باز شده دستور زیر را وارد نمایید: به فاصله بین کاراکترها توجه کنید

َattrib -h -s -r /s /d D:\*.*b

به جای حرف D نام درایو خود را بنویسید

حالا فایلهای فلش شما بازیابی شده است.

توجه کنید که این روش فقط برای زمانی است که فلش شما به ویروس Auto run آلوده باشد. پس در صورتی که دلیل پاک شدن اطلاعات شما عامل دیگری باشد ، روش بازیابی متفاوتی باید مورد استفاده قرار گیرد.

در صورت نیاز به کمک بیشتر برای بازیابی اطلاعات فلش یا هارد دیسک خود می توانید با ما تماس بگیرید.

آخرین بروز رسانی مطلب در سه شنبه ، 18 تیر 1392 ، 14:38  
بنر

اخبار مهم

17 آذر 93

وب سایت AVG مجدداً برای کاربران ایرانی قابل دسترسی شد

وب سایت AVG که ویروس یاب معروف آن برای کاربران ایرانی شناخته شده است، مدتی است که مجدداً برای کاربران ایرانی قابل دسترسی شده است. نکته قابل توجه اینکه این وب سایت زبان فارسی را نیز پشتیبانی نموده و نرم افزار ویروس یاب خود را با رابط کاربر فارسی نیز ارائه می دهد. در صورت نیاز می توانید با ورود به مقاله ویروس یابها به این سایت دسترسی پیدا کنید.

 

 


 

 

29 مهر 93

مطالب جدیدی در بخش ترفندها و روشها اضافه شد

در بخش ترفندها و روشها و زیر مجموعه سخت افزار ، یک مطلب با عنوان "بازیابی اطلاعات فلش یا دیسک سخت" با هدف آشنایی خوانندگان و مراجعین با روشهای اولیه (آسان) بازیابی اطلاعات درج گردید. همچنین مطلبی با عنوان رفع اشکال پیام خطای PXE-E61: Media Test Failure نیز در همین زیر مجموعه ارائه گردیده که امیدواریم مشکلات کاربرانی که با پیام روبرو می شنود را برطرف نماید.

 


 

5 مهر 93

یادبود همکار و دوست عزیز

با تاسف و غم فراوان از درگذشت دوست قهرمانمان آقای مهندس آرش یکتا (مدیر فروشگاه یکتا سیستم / تحریر افزار) با خبر شدیم. آرش یکتا یکی از معدود افرادی بود که به جرات می توان او را انسان واقعی خطاب کرد. و همچنین در کار حرفه ای خود یکی از پاک ترین و درستکارترین همکاران به شمار می آمد. درگذشت ناگهانی این قهرمان رالی کشور را با اندوه فراوان به خانوداه و دوستان تسلیت عرض می کنیم. روحش شاد..